Kočky a kocouři

Kočky a kocouři….venkovní lovci, kteří ať člověk chce nebo ne, se za ta léta u nás mění… Největší stálicí a nejvěrnějším kocourem byl kocourek ČERT, kterému patří pár řádek…
ČERTÍK – dovezli jsme si ho tehdy jako malé černé kotě, když jsme začali působit na vysílači. Od malička s námi jezdil autem, a pletl se kolem všeho, co se tady dělo a budovalo…. Byl to zvláštní kocour, vykastrovaný, který nám záhadně zmizel koncem roku 2010…ale byl to takový malý a přes to oblíbený záškodník….uměl vytahat koše, uměl stát na zemi zadníma packama a předníma lovit po stole packou dobroty a v podstatě tím být neviditelným, uměl se mazlit, uměl vám sežrat pár klobásek, které se těšili na svoje opečení a my na ně, uměl vlézt komukoli kdo si k nám přijel do auta…. Dlouhý, kastrovaný černý kocour, který měl po poprání se malé scvrknuté uši, chodil s námi jako jediná kočka na procházky do lesa mimo objekt. Ale co hlavně uměl,vždy skočil na rameno některé z návštěv, kdy to nejméně čekala, někdy se mu povedli kousky. Skočit za krk dámě, co si mezi stromky vybírala jeden z vánočních, kdy jí málem ranila mrtvice, polekala takto jednoho básníka z italských Benátek a mnohé jiné. Přes to všechno to byl jediný kocour, který se nechal vláčet Vášou a ještě při tom vrněl, je velká škoda, že odešel sice již v „letech“, ale zdravý a úplně do ztracena…..


ČERNOBÍLÝ – zkrátka Garfield….nemohu napsat nic jiného…. Krásný kocour, kastrovaný, čistý, černobílý, jehož náplní života je plná miska a spokojený pupík. Hodný kočičák, který když od někud skočí, není to jako kočka, ale jako když spadne kámen…možná i proto mu nějak nejdou chytat myšky.

GLUM neboli MATĚJ….asi spíše GLUM….černý kocour s delšími chlupy, který má svůj hřbet do mírného hřebínku a tím tak vypadá nahrbeně jako Glum z Pána prstenů….vypadá, jakoby chodil mimochodem, kocour, který se moc nezapojuje do dění u nás, ale je stále přítomen. Když se začne mazlit, často slintá.


FALCO – byl od mala velice neodbytný a protože často „lítal“ vzduchem, dostal jméno Falco. Jediný, u nás nekastrovaný kocour, jak jinak, než černé barvy, který na jaře vždycky na čas zmizí a pak zase přijde. Kompaktní, s krátkým chlupem, často v dosahu, hlavně když se připravuje krmení pro kohokoliv. Při mazlení jeho blaženost někdy přechází ve vzteklost,ale jinak s nás chodí doprovázet od koní až domů….

MICINA – kočka, kterou k nám jako koťátko nalezené přivezla na podzim Ivanka Šašková. Jako mrňavé, uprskané kotě. Dnes je to pěkná slečínka, která je hezká, opět černá, taková čipera, která nám připomíná Čerta… Chodí někdy až k nám domů, je hravá a jako jediná z koček chytá myšky…no jo, kočičí ženská !