Kanáři

Chov kanárů byl mým zájmem dlouhá léta. Naučil mě mu jeden z kolegů od taťky z práce. Věnovala jsem se dlouho párovému chovu kanárů. Po ukončení sezóny s koníky začínala pomalu sezóna chovná, pro moje kanáry….

Přes léto byli vždy ve velké voliéře proti stáji, oranžoví, červení, žlutí, bílí, strakatí. Někdy jich tam bylo i skoro k padesáti. Na podzim jsme je vždy se Zuzkou přebrali a ty ne chovné jsme odvezli do Kladna na burzu. Bylo legrační stát tam mezi chovateli ( převážně důchodci ) a prodávat svoje výpěstky…. Za co jsme je prodali, většinou stačilo na nové pro obnovní krve. Vedla jsem si vždy popisky, dle kroužků na nožkách, na podzim je roztřídila do párů a do jara chovala mladé. Kanáři mají tři hnízda po sobě, je velmi pěkné sledovat jak se z malých vajíček líhnou, jak jsou malí, téměř neopeření, s několika chmýříčky na hlavě, až po jejich vylítnutí z hnízdečka. Jak se oba rodiče starají….Tak jak to v přírodě i v životě chodí.

Po narození Vašíka jsem tuto aktivitu z nedostatku času omezila, ale doufám, že se mi třeba s Vášou k ní povede vrátit. Nyní mám pár kousků, pro radost....