Kontakty

VLADKATEAM
Vlaďka Kozáková

Telefon: 608 072 300
E-mail: vladka@vladkateam.cz

Georgina

otec: CORRADO II (holštýn), matka: GRENADINA po Quoniam-145

 

 

Narozena dne 10.5.2006, chovatel Dr. Najman Miloslav


Georginu nebo Gínu jsme kupovali jako odstávče u pana Najmana na Kruhu. Byla koupena jako „budoucí nástupkyně“ mých starších koní. Ryzka, s bílou lysinou a třema bílýma nohama, upřímným pohledem, naprosto vyrovnané povahy. Jako odstávče velmi kompaktní, svázaná kobylka, na delší noze. Nechali jsme ji na pastvinách u pana Najmana až do jara 2009.


Přivezli jsme ji k nám jako vyčáhlé ošklivé koňské mimino a začali jsme s ní lehce pracovat. Zvykat na sedlo, uzdečku. Byla od počátku až docela flegmatická, ne moc akční… Poměrně rychle jsem ji obsedla, byla velmi hodná a na zátěž si poměrně rychle zvykla.Od počátku byla méně aktivní, někdyy až neprostupná v hubě. Věděla jsem, že to bude pozdější typ koně, tak jsme ji hned z jara začali připouštět tlumačovským Lordem Caletto. Povedlo se a Gína zůstala březí.

Stihli jsme i poslední zkoušky tříletých klisen v Humburkách, kdy se předvedla na známku 7.3, ochotná při drezuře, silová ve skoku, méně kmihu. Ale naprosto vyrovnaná mezi koňmi, na přívěsu….
Po zkouškách jsme začali lehce vypouštět práci až do volného pohybu ve výběhu a odvezli jsme jí pak zpět na pastviny k panu Najmanovi. Bohužel v sedmém měsíci potratila pokroucením pupeční šňůry kobylku a tak jsem přemýšlela, co s Gínou dál. Rozhodla jsem se ji vzít zpět a zařadit postupně do další práce, aby nezačínala jako šestiletá.
Pomalu jsme tedy začali s zimní přípravou v hale, v zimě 2010. Z počátku nebyl ani pan Stein z Gíny nijak nadšený, ale po několika skokových hodinách, kdy stále dokola a dokola od správného absolvování křížků různě rozmístěných po jízdárně se nechala lépe vodit a kdy se začala i ve svalu lépe nosit. Stylem oplývá od přírody, co se týče použití krku a hřbetu, jen porovnat nožky, lehce vykmihovat a hlavně projezdit…. O to jsme se snažili a výsledkem sezóny 2010 je několik parkurů ZM až Z i s několika umístěními. Po pravdě, než jsme vyjeli na první oficiální závody, absolvovali jsme 2x hobby na Mělníku. Nechala se po parkuru ještě dosti strkat, ale udivila mě tím, že skákala naprosto vše, i co do té doby neviděla….Přes to, že jí chyběl šmrnc,jako mají moji dva bělouši, jsem ji chtěla prodat. Již ale na prvních závodech mě něco řeklo, neprodávej, vydrž….Kobylka skákala vše, naopak se na závodech příjemně rozruší a najednou se začne nosit. Její klidná povaha a zlepšující se tendence mě přesvědčili o tom – vydržet a nevzdávat se. Nakonec mi i pan Stein dal za pravdu…. Díky pomoci ze země od Ivy Šaškové se nám ji pomohlo i více zpřístupnit, tak doufám, že se nepletu, že v ní přeci jen je kus pořádného, ale pozdního skokana… Kolegyně Renata Válková, která ji v práci i často jezdí, mi to šeptá do ucha od začátku…“vydržet…!“Fotogalerie