Kontakty

VLADKATEAM
Vlaďka Kozáková

Telefon: 608 072 300
E-mail: vladka@vladkateam.cz

Faster

otec : Fallada žihelský - Fallada, 3-82 Bělka   matka : Mistika - Marcipan, Sudba

 

Valach, šiml, narozen 18. 4. 1997

Po prodeji Cedry jsme začali hledat její náhradu. Jezdili jsme po stájích a viděli jsme velké množství koní. Některé jsem zkoušela i pod sedlem. Pak jsem narazila na tříletého valacha, který mě zaujal svojí lehkostí ve volném pohybu a pak i ve skoku ve volnosti. Chtěla jsem si pořídit původně koně pro vyšší skákání. Nějakého staršího, abych se mohla vrátit a zlepšit sebe sama ve vyšších soutěžích. Nakonec vše ale dopadlo úplně jinak. Rozhodla jsem se pro mladého, neobsednutého a nezkaženého koně .... Co z něj bude, poznám až za nějaký čas.

Fastera jsme k nám do stáje přivezli 19.10.2000. Ve stáji, kde jsme ho koupili byl necelých 14 dní. Do té doby pobíhal bezstarostně po pastvinách se svými kamarády. Byl pořádně chlupatý, neuměl zvedat ani jednu nohu a nebyl obsednutý. Hned druhý den, co byl u nás jsem mu srst ostříhala, začala jsem ho učit zvedat nohy. Poprvé v životě se dozvěděl, jaké to je s uzdečkou na hlavě a se sedlem na hřbetě. Hned poprvé na lonži pochopil, jak má chodit dokola. Bylo toho na něj spoustu nového. Třetí den se mi líbil natolik, že jsem ho s pomocí Honzy a Zuzky obsedla. A ono to vyšlo. Od té doby ho jezdím a začínám ho učit pomalu onu koňskou násobilku krok za krokem. I nožky se naučil zvedat, ty zadní na tom byly trošku hůře. Ale i tak patří Faster během několika dní u nás mezi dospělé koně . Dokonce už má i první podkůvky. Po necelém měsíci zvládá základní výcvik v kroku a klusu a to zatím nenásilnou cestičkou. Učí se nosit mě – coby zátěž i ve zdejším terénu a tak se vzájemně poznáváme.
Zatím je to takový jemný a dosti citlivý koník, tak uvidíme, jak se jeho schopnosti budou rozvíjet. No, uvidíme…

Aktualizováno 3.2.2011 :

Faster se stal opravdovým koňským kamarádem a společníkem ve sportu. Je všude kolem mnoho lepších, úspěšnějších koní, ale já i tak považuji tohoto ušlechtilého koníka za hrdinu a koně s velkým srdcem. Ve svých čtyřech letech nastoupil mu začala kariéra parkurového koně. Neočekávaně s velkým handicapem, kdy jsem na jaře kdy mu „táhlo“ na 4.rok objevila nějaký divný útvar v oku. Stalo se to den ze dne, tehdy ne dobrou léčbou, a i tím, že nám trošku chybělo potřebné štěstí zůstal Faster slepý na pravé oko….Bylo to ještě před tím, než jsme začali jezdit po závodech. Pralo se ve mně, zda si ho mám nechat i tak a nebo zda ho neprodat někomu, kdo po něm nebude žádné výkony vyžadovat. Ale jeho talent mě utvrdil v tom, že i s jedním okem to půjde a tak mám Mastera do dnešní doby, kdy mu bude letos čtrnáct let. Tím, že je krevnatý, a vidí na jedno očko, je někdy složitější v terénu, kdy ho jeho temperament neustále pohání „vpřed“, ale nikdy neztratil výborný styl skoku, ani ochotu skákat. Proto je pro mě hrdinou. Nejsem profesionální jezdec, mám sice od malička mnoho zkušeností, ale kolikrát jsem parkur pokazila já a on se další parkur „oklepal“ a šel znovu a znovu.

V pěti letech na soustředění svým talentem oslovil i R.Wassibauera…. Mnoho parkurů chodil čistě, sem tam nějaká chybka. Jeho počátky treninku zastihl trenér Pavel Svoboda, posléze Ludvík Jandourek ml., kdy i on byl překvapen, jaký je Faster skokan, ale Faster tento rok pak onemocněl. Další spolupráci jsme pak navázali s bývalým reprezentantem ČR panem Milošem Steinem, a s ním trénujeme Fastera dosud.
Zažili jsme spolu plno příjemných chvil. I s jedním okem dosáhl Faster výkonnosti ST Parkury S+ i S++ absolvoval téměř vždy čistě nebo s lehkými chybkami. Největších úspěchů si cením asi mnoha pěkných umístění v parkurech st.L, účastí na několika parkurech Skokového poháru. Během let vzájemného soužití i některé sezóny ze zdravotních důvodů nedokončil, ale i člověk není celý rok fit a zdráv. Nejúspěšnější kariéru jsem s ním prožila v roce 2008, kdy se nám narodil Váša, ale přes to jsme se spolu do S vrátili velmi rychle a sezonu končili ST v Praze. V roce 2009 se mi bohužel po mém pádu v parkuru zranil a se šlachou byl téměř rok nemocen, startoval od té doby až koncem 2010 v malých halových soutěžích. Doufám, že nastávající sezóna rozhodne o tom, že Faster ještě stále na kolbiště patří…uvidíme, koňským duchem nezestárl ani trochu….

Pro mě zajímavá umístění:

  • 2003 – 5 čistých parkurů ZL-L
  • 2004 – 18 startů, 9 čistých parkurů ZL-L
  • 2005 – 5 čistých parkurů ZL-L
  • 2006 – 6 čistých parkurů ZL-L
  • 2007 – pouze 9 soutěží, z toho 2x čisté ZL (2.místo Praha, 6.místo hala Svinčice), 1x 3.místo v postupce do 130, 1x čisté S Praha
  • 2008 – 1x čisté ZL 5.místo Praha, 2x čisté L (5.místo Praha, 2.místo Mělník), naše první společné ST Praha
  • 2009 – 5x čisté L (1x3 místo Stará Boleslav, 1x5.místo Kolín, 1x7 místo Praha) , 1x čisté S ( 1x2.místo Stará Boleslav)
  • 2010 – konec sezóny ZL Praha, hala 5.místo

Fasterovu dosavadní kompletní kariéru lze nalézt na www.cjf.cz – FASTER – KB1994


Fotogalerie