abychom společně pokračovali dále

... hledali jsme nějaké místo, kde bychom mohli mít ustájeny naše koníky.... 

 

Jednoho dne dostal můj taťka nápad, že by o takovém vhodném místě věděl. Okamžitě jsme se tam všichni vyrazili podívat. Bylo to místo nedaleko od Mělníka, které se nám všem od samého začátku moc a moc líbilo. Byl to poměrně velký pozemek u lesa s dvěma loukami a lesíkem uprostřed. Na loukách bylo několik desítek ovocných stromů, několik desítek vzácných okrasných stromů a stromků. Taková malá botanická zahrada.

 

Místo sice nebylo připravené tak, abychom mohli okamžitě naše koníky nastěhovat do boxů ( tak jak by tomu asi bylo v případě, kdybychom si koně dali do již zaběhnuté stáje a platili si za ustájení ), ale po jednom měsíci usilovné práce se místo, kde dříve byly jen zarostlé louky, opuštěný domek zarostlý v šípkových keřích a  přestárlý ovocný sad, podařilo proměnit tak, že jsme se ještě více začalo líbit jak nám, tak i koníkům, které jsme sem převedli.

 

V první chvíli si myslím, že si připadali jako v pohádce. Měli krásnější travnatější  výběh, nově vymalovanou stáj, nové větší boxíky a hlavně byli v mnohem klidnějším prostředí než byli doposud zvyklí. Myslím si, že toto všechno kladně působilo jak na koníky tak i na nás. My jsme cítili, že děláme dobře pro ně a oni zase vypozorovali, že to dělá dobře nám.

 

Ihned jakmile jsme dokončili vše nejdůležitější, začali jsme se věnovat tak důležité jízdárně. Nejprve bylo nutné vykácet zbytky ovocného sadu, vykopat všechny zbylé pařezy, vyrovnat nerovnosti na celé ploše a sehnat materiál, který by se na jízdárnu dal použít. Sehnali jsme jemný říční písek, který společně s pilinami utvořil poměrně kvalitní vrstvu, která odolává většině velkých deštů a v zimním období promrznutí.

 

I nadále jsme neustále tento areálek zkrášlovali, zvelebovali a upravovali. Na počátku  jsme všichni jen snili o tom, jak by to vše mohlo vypadat, kdyby ........ no a protože jsme měli společný cíl a pevnou vůli a chtěli jsme a chceme něco dokázat, vlastními silami a s obrovskou pomocí všech příznivců kolem nás jsme do dokázali a dokazujeme dál.  

 

A budujeme, zkrášlujeme  a zlepšujeme....